• Pod

Dana 23.10.2021. na širem lokalitetu naselja Butmir sa polaznom tačkom na Hipodromu Butmir, na stazi dugoj 84km, održano je Prvenstvo FBiH u daljinskom jahanju u organizaciji Saveza konjičkih organizacija FBiH. Učešće na takmičenju je uzelo 19 takmičarskih parova iz šest klubova, i to: KK Basquil,

KK Vilenjak, KK Sarajevo, KK Visoko, KK Spirit i KK Appaloosa.

Na startu najzahtjevnije trke su se našla tri trenutno najspremnija jahača Federacije, sa sigurnošću možemo reći trenutno najspremniji i na teritoriji cijele BiH, a nadamo se i šire, obzirom da su sva tri takmičara uspješno završila trku od 84km a samim tim su ispunili neophodne kvalifikacije za izlazak van granica BiH.

U okviru takmičenja, održana je i trka na stazi dugoj 42km u kojoj su učestvovala tri takmičarska para. Svi ostali učesnici su uzeli učešće u kvalifikacionim trkama ograničenom brzinom na različitim dužinama staze. Nažalost, tri grla nisu uspješno završila kvalifikacije.

REZULTATI

Trka 84km

Unatoč izuzetno zahtjevnim i lošim vremenskim uvjetima, najbolji je bio naš dugogodišnji najuspješniji endurance par FALAN DINO i njegov KAMAL (BAK), a koji jašu za KK Basquil. Nepobjedivi Kamal još jednom nosi pored prvog mjesta i “BEST CONDITION AWARD”. Dino i Kamal su sa samo 10 sekundi prednosti prošli liniju cilja ispred drugoplasiranog DŽEVADA DEDOVIĆA i njegovog ZAIDA iz KK Visoko. Trećeplasirani je bio takmičarski par KK Sarajeva, MIHRAD PELJTO i HAMAD, koji su trku završili za 7 sati 28 min i 10 sec.

1. Dino Falan – Kamal – KK Basquil (5:50:00)

2. Dževad Dedović – Zaid – KK Visoko (5:50:10)

3. Peljto Mirhad – Hammad – KK Sarajevo (7:28:10)

Kvalifikacije 63km

Posebno smo ponosni na našeg Delibašić Emina (kategorija dijete) i njegovu izvanrednu

Nar (BAK) iz KK Vilenjak, koji su jedini uspješno završili kvalifikacije na stazi dužine